Spor Salonu Savaştır: Zihinsel Oyununuzu Hazırlayın!

Anasayfa / Spor Salonu Savaştır: Zihinsel Oyununuzu Hazırlayın!

Şampiyonların sadece fiziksel becerileri ve gücü yok; ayrıca zihinsel güçleri ve uygun zihinsel tutumları vardır. Spor salonu savaştır: kendinizi hazırlayın!

Cogito Ergo Sum : Sanırım öyleyim. Bu bilgelik sözleri, aslen 17. yüzyılın başında filozof René Descartes tarafından bırakılmıştı. Ve çağlar boyunca, zamanın testini insan aklının gücünün temsili bir temsili olarak durdular. Descartes, demir için birleşik takdirimizi paylaşmasa da, onun temel felsefesi, başarılı vücut geliştiricilerinin ve güç arttırıcıların uzun yıllardır performanslarını bilmeden etkilemiştir .

Latin dilinin kendisi gibi, vücut geliştirme ruhsal yaklaşımı, dünya çapında sporcuların çoğunluğu tarafından uzun zamandır unutulmuştur. Demir oyununun psikolojik yönü sürekli olarak daha fazla sözel kaygılar lehine gözden kaçmaktadır: egzersiz seçimi, set sayısı ve tekrar sayısı gibi şeyler. Bu şeylerin bizim sporumuzda önemli bir rolü olmasına rağmen, psikolojik olarak bir şampiyonun ve daha da önemlisi bir savaşçının göstergesi olan zihniyetle yaklaşmaya hazır değilseniz, bunlar önemsizdir.

Herkes beş ağızlıklı sete girip “yapabilir” . Ama bana bir set ve meyve suyu barda oturan prepubescent çocuk için bir set iki tamamen farklı şeylerdir. Yoğunluk, yoğunluğa yol açar. Fiziksel sınırların aşılabilmesi için kendinden emin manyak bilincin zihinsel bir durumuna ulaşılması gerekir. Ruhsal savaşçının şimdi antik eserlerdeki edebiyat sayfaları arasında evini bulması nedeniyle, fiziksel ilerlemeye zihinsel yaklaşım arka-yakıcıya konmaya devam ediyor; ait olduğu arenada değil.

Dünya çapında vücut geliştiriciler, güç yükselticiler ve güçlü atletler, Iron’in kolezyumunda hayatta kalmak için savaşırken modern gladyatörleri temsil ediyorlar. Bu şekilde, atletler olarak, antik çağların savaşçısını gösteren aynı bilinçli zihniyetle savaşa yaklaşmamız gerekiyor. Bu boyun eğmez zihniyetin dirilişi, kendimizi ve bireysel fetihlerimizin zenginleşmesi için zorunludur.

Son zamanlarda bir antrenmana zihinsel olarak nasıl hazırlanacağınızı okuduğunuz kaç makale var ? Ya da olumlu düşüncenin optimum performansa nasıl yol açacağı? Eğer her vücut geliştiricisi yarı sporcunun çağdaş sporcunun tavrını yapamazsa, o zaman demirin her evi sıradan korkaklarla doludur ve vasatlık yolunda yürümesi için mükemmel bir içeriktir. Bir ying ve bir yang gibi, zihinsel ve fiziksel, amaçların cansız gerçekleştirilmesinde birlikte çalışmalıdır. Vücut, aklın olmasına izin verdiği kadar güçlüdür.

Antrenman programınızın ne kadar iyi olduğu ya da bir gün kaç kalori yediğinizi umursamayacaksınız, eğer spor salonuna girdiğinizde kafanız sıkı değilse, zamanınızı harcıyorsunuz. Kendinden şüphe, duyarsızlık ve isteksizlik, zayıf fikirli bireyin üç anlatı belirtisidir. Bu psikolojik kısıtlamaların üstesinden gelmek ve yeni egzersiz ya da saçmalık eğitim programının sağlayamayacağı türden faydalar elde edersiniz.

Güven, sersemlik değil zafere giden yolu kolaylaştırır. Kendinize ve vücudunuzun neler yapabileceğine inanın. Sıkıntı karşısında ve tatmin edici koşullardan daha az güçlü durun. Savaşın arifesinde bir asker gibi zaferi görselleştirin ve kendinizi almaya hazırlanın. Yeni milenyum, hem zihinsel hem de fiziksel olarak hazırlanarak savaşa yaklaşan savaşçıyı sulandırdı.

Geçmişin günümüzdeki psikolojik ve ruhsal hazırlık türü, sıradanlığın ve başarısızlığın hüküm sürdüğü çağdaş bir toplumdaki değerini yitirmiştir. Unutulanlar, bir zamanlar feodal Japonya’nın Samurayları ve eski Yunan askerleri tarafından kullanılan transandantal yaklaşımlardır. Bu arkaik savaşçılar akıl-beden bağlantısını kutladılar ve onlar sadece zihinsel ve fiziksel uyum içinde olmanın kişinin arzularının gerçekleşmesi tam olarak gerçekleşebileceğini anladılar.

Psikolojik olarak arenaya adım atmak ve yolunuza çıkan herhangi bir engele tamamen hakim olmak, gerçek bir şampiyonun ölçütüdür. Ağırlık odası kolezyumunuz, savaş alanınız. Eğer zafer istiyorsan, onu zihinsel olarak hazırlaman gerekiyor.

Her gün, beylikdüzü spor salonuna ayak basmadan önce kendilerini kısa satan insanlar görüyorum. Soyunma odasında 5 dakika geçirin, ve hiçbir zaman sahip olmadığımız ve kişisel ilerleme ve kendini geliştirme mekânında hiçbir zaman hiçbir ilginiz olmayacak olan bitkinlik ve şikayet türlerine maruz kalacaksınız.

Yıllarca aynı anlamsız sürüklenmeyi duydum, “İşimde uzun bir gün geçirdim, bu gece iyi bir antrenman olmayabilir” ya da kişisel favorim, “Omzum ağrıyor, yarın kalkmayı beklemeliydim.” Fiziksel olarak antrenman yapacaksın, sen de zihinsel olarak daha iyi görüneceksin. Spor salonunun kapısından yürümek, antrenman yapmak ve eve gitmek için ödül yok.

Bu oyunda hayatta kalmak istiyorsanız, kendinizden şüphe duymanız, pişmanlık ve kapıda olumsuzluk bırakın. Ağır kilo seninle yakınlaşmayacak çünkü patronun seni işine bıraktı, bir yemeği özledin, ya da o günü eğitmenin havasında değildin. İki yüz kilogram her zaman iki yüz kilogram ağırlığında olacak, ve eğer bahaneler üretmeye ve kendinize söylüyorsanız, o gün aklınızda ne tür bir saçmalık olduğunu anlamak için kötü bir egzersiz olabilir, gömüleceksiniz. Bunun iki yolu yok.

Nasıl daha iyi ya da daha kötüsünü yaptığınızı nasıl düşündüğünüzü düşünüyorsunuz. Spor salonunda ne yaptığını merak ettiysen, hiçbir şey yapamayacaksın. Evde kalın ve video oyunları oynayın ya da alışveriş merkezinde takılın, çünkü şüpheli düşüncenin ağırlık odasında veya hayatta hiçbir yeri yoktur. Çocuğum Rodney Roller bunu en iyi şekilde söyledi: “Eğer bir saniye oturup arkanıza yaslanırsanız, bana bu konuda fazladan bir yer verin, çünkü anladım mı bilmiyorum, cehenneme gidip eve gelebilirsin, çünkü hiçbir yolu yok. Bunu bitirecek. ”

Vücut geliştirme , wannabes için tabağa çıkmaktan korkan bir spor değildir. Tıpkı eski Roma’da olduğu gibi, arenaya yürürken öldürür ya da öldürülür. Ütünün seni ya da hayallerini ezmekle ilgili hiçbir pişmanlığı yok. Eğer zafer istiyorsan, onu almaya hazır olmalısın. Asla tereddüt etme. Asla yeteneğini sorgulama. Düşündüğünden daha güçlüsün ve ölümsüzlük ufukta.

Seni geri tutan tek kişi kendin.

BESLENME PROGRAMI