İş Başarısı için Spor Salonu Profesyonel Rehberi

Anasayfa / İş Başarısı için Spor Salonu Profesyonel Rehberi

Bir Spor Salonu Sahibi Olarak Karşılaşacağınız En Büyük Zorlukları Nasıl Aşabilirsiniz?

Hemen hemen her fitness uzmanı, kişisel antrenör ve kuvvet antrenörünün bir güne ait rüyası kendi spor salonuna sahip ve kendi patronları. İlk işinizi eğitmen olarak almaya ve güvenceye alma yolunun aksine, bir iş sahibinin yolculuğu açıkça tanımlanmamıştır.

Bu, ilk başta pek çok kondisyonalin zıpladığını ve hayranlık duyduğu insanların başarısı gibi görünen şeyleri modellediğini gösteriyor. Büyük bir fitness konferansında hayran olduğunuz sunum yapanlarla aynı programları yürütecek veya ilk önce nasıl inşa ettiklerini anlayamadan işinize başlamak için spor salonlarını ve kültürlerini yeniden yaratmaya çalışacaksınız.

Hayalinize bir damper koymaya çalışmaksızın, bir işi yürütmeyi ve bir beylikdüzü spor salonunu başlatmanın inanılmaz derecede zor olduğunu anlamanız önemlidir. Ve birkaç müşteriniz olduğunda zorluklar durmuyor. Her seviyede, bir sonraki başarı düzeyine ulaşmak için üstesinden gelmeniz gereken yeni zorluklar ve sorunlar yaşarsınız.

Bu bir video oyunu gibi bir şey. Vurmak için vurmak veya patronları dövmek için gittikçe zor olan kilometre taşları vardır. Ve sadece ilk denemede ilerlemediğin için, ya da ulaştığın seviyede tamamen mutlu olman yüzünden, başarısız olmuyor.

Önceki bir makalede A Fitness Business Sahibinin Yolculuğunu hazırladım . Bu, kendi başarılı fitness işinizi kurduğunuz için bu makaleye büyük bir destek olacaktır.

Bu rekabetçi endüstride gezinmeniz ve istediğiniz başarıyı bulmanız için gerekenlere derin bir dalış yapacağız. Başarı şansınız, paylaşacağım fikirleri, stratejileri ve kavramları takip ederek ve uygulayarak büyük ölçüde artar.

Yapabileceğiniz en büyük hata, işinizde kapsanan en temel beceri ve yeterliliğe sahip olduğunuzu ve çok ileride atladığınızı varsaymaktır. Hızlı bir ego kontrolü yapın ve işinizi gerçekten değerlendirin.

İşletmenizin sorunlara neden olabilecek veya sorunlara neden olan alanları görmezden gelmelerini engelleyemezsiniz. Ayrıca, işinizde kendilerini gösterdiklerinde daha az acı vermez.

Hedef, bu zorlukların bir kısmına hızlı bir şekilde çözüm getirmek ya da işinizdeki her şeyi bir an önce inşa etmek değil.  Amaç, bugünün yarından biraz daha iyi olmaktır.  

“Satış Yapana Kadar Hiçbir Şey Olmaz”

Bu alıntı Peter Drucker ve Thomas Watson da dahil olmak üzere bir dizi kişiye atfedilmiştir. Bir fitness profesyoneli olarak, belki de biraz rahatsız olabilirsiniz. Eğer durum buysa, o rahatsızlığa biraz dalabilirsiniz. Neden böyle hissettirdiğini düşünüyorsun?

Çoğu fitness artığı veba gibi satış yapmaktan kaçınır. Muhtemelen ücretsiz olarak yapabileceğiniz bir şey için neye değer olduğunuzu sormaktan rahatsız olursunuz.

Satışların ve paranın etrafındaki rahatsız edici hisler ve olumsuz düşünceler, işin erken aşamalarında fitness profesyonellerinin başarısızlığının en büyük sebebidir. Gelir elde etmeksizin, işiniz hayatta kalamaz.

Şey gibi şeyler duyacaksınız…

“Çok satıcılı olmak istemiyorum”
“Deneyim ve uzmanlığımın benim için satmasına izin vereceğim”
“Ben bir içe dönük”

Bunların hepsi, bir kişinin satışla ilgili yanlış anlaşılmalarını satmadığı ve sergilemediği için mazeretlerdir. Etik olarak satış yapmak, müşterinin hizmetlerinizi sizin şartlarınıza yatırdığı ve her iki tarafın (siz ve onlar) değişimden memnun olduğu anlamına gelir.

Üstesinden gelmek zorunda kalacağınız en büyük değişim, birisine antrenman veya antrenman yapmadığınızın anlaşılmasıdır. Onlara bir dönüşüm fikri satıyorsunuz ve bu dönüşümü gerçekleştirmenin en iyi yolunun hizmetlerinizle olduğunu.

Satış, sahip olduğunuz veya yapmadığınız bir yetenek değildir. Satış becerilerini geliştirebilir ve en iyi şekilde takip edilecek bir süreçten geçerek yapabilirsiniz. Müşterilerinizin sonuçlarını sunmak için bir eğitim sürecini yanıtlıyorsunuz. Bu nedenle, işletmeniz için sonuçlar (gelir) oluşturmak için bir satış işlemi gerçekleştirelim.

Fitness Pro’nun Satış Süreci

Temel satış süreciniz basit olmalıdır. Gelişmiş kapatma tekniklerini kullanmaya veya NLP kullanarak itirazları aşmaya çalışmak, ilk başladığınızda bir yanlışlıktır.

Satış sürecinizdeki adımları inceleyelim:

 • Bir Prospect Edinme
 • Keşif Çağrısı
 • Başarı oturumu
 • Ön Uç Teklifi Teslimatı

Bir Prospect Edinme

Beklentiler, hizmetlerinizi ilgilendiren veya talep eden potansiyel müşterilerdir. Bir uygulamayı dolduran, sizi sitenizden çağıran veya sitenizdeki iletişim formunuzu dolduran bir kişi tüm potansiyel müşterileridir.

Bir lider ve potansiyel müşteride en büyük fark onların ilgi düzeyidir. Çoğu zaman bir lider, sizinle etkileşime geçme eylemi tarafından bir olasılık haline gelecektir. Diğer zamanlarda, bir potansiyel müşteri adayı olmak için beslenmeniz gerekecektir (yani, e-posta listenizdeki bir kişi, fiyatlandırma hakkında soru sormak için yanıt vermeden önce aylarca orada kalır).

Çağrıyı Keşfet

Artık bir adınız ve iletişim bilgileriniz olduğu için, hem e-posta hem de telefon en iyisidir, bu kişiyi nitelendirmeye başlayabilirsiniz. Tipik olarak bu bir Keşif Çağrısı veya bir sonraki adımları atmanız gerekip gerekmediğini saptamak için sizinle 10-15 dakikalık bir görüşme yapar.

Bu görüşme sırasında konuşmayı kontrol etmek istiyorsunuz. Potansiyeliniz hizmetinizle ilgili sorularınız olacak ve bu soruları cevaplamak kesinlikle kabul edilebilir, ancak diyaloğu kontrol etmelisiniz. Eğer siz istemezseniz, “sizinle çalışmak için ne kadar maliyeti vardır?” Ve “ne yaparsınız?” Gibi sorular soracaktır.

Yetenekli bir satış elemanı olarak, beklenti ve hedefleri hakkında birçok soru sorarak kontrolü ele geçireceksiniz. Neden sizi işe almak istediklerini, nihayet amaçlarının neler olduğunu ve bir eğitmen tutmaya karar vermeyi nasıl planladıklarını öğrenmek istersiniz.

Konuşmayı kontrol etmek, en çok konuştuğunuz anlamına gelmez! Keşif Çağrısını yönlendirmek ve ihtiyacınız olan bilgiyi almak için sorular sormak istersiniz, ancak beklenti konuşmanın% 80’ini yapmalıdır. Bu Discovery Call’ın sonunda ideal sonuç, bir Oturum Oturumunu, FR’nin danışmanlık için lingo’yu planlamak ve daha kapsamlı bir değerlendirme için müşteriyle 1-on-1 arasında buluşmaktır.

Başarı Oturumu

Bu, potansiyel olasılıkla parlamak ve gerçekten bağlantı kurmak için bir şans. Ancak, odak hala potansiyel ve hedefleri üzerinde olması gerekiyor. Sadece bilginiz ve uzmanlığınız ile bir umudu çalmaya çalışmak kapalı bir satışı garanti etmeyecektir.

Bir Başarı Oturumuna 4 bölüm var:

 1. nişan
 2. keşif
 3. Değer Oluşturma
 4. Kapat

4 parçanın her biri tanımlanmış bir amaca sahiptir ve takip eden parçaları ayarlar. Sürecin bir kısmının atlanması, parçaların yeniden sıralanması ya da ” kanatlanması ” satışlar ile öngörülemeyen sonuçlara yol açıyor. Sürece güven!

Nişan, beklenti ile bağlantı kurmak, ortak zemin bulmak ve uyum sağlamaktır. Bu, küçük bir konuşma yapmak ve sizinle birlikte rahat hissetmek için bir şans. Başarı seansının bir sonraki bölümünde açık ve dürüst olmanın daha iyi şansı sizlerle birlikte.

Keşif zamanınızın çoğunu geçireceğiniz yerdir. Bu, beklentilerinizin acısını, bir eğitmen veya koçu işe almak istedikleri duygusal sebebi bulmakla ilgilidir. Eğer sizden beklentilerinizi, kendileriyle ilgili kendilerini nasıl gördükleri ve hissettikleri konusunda net bir resim (tabii ki onların sözleriyle) çizebilirseniz, hedeflerine ulaştıklarında kendilerini nasıl hissettiklerini ve kendilerini nasıl hissedeceklerini düşünüyorsunuz. iş!

Discovery sırasında sorunlarını çözmeye çalışmıyorsunuz. Acıyı nasıl düzelteceğinize ve onları hedeflerine nasıl ulaştırdığına dair onlara kulak vermeyin, sadece onların zorlukları, engelleri ve sorunları hakkında sizinle konuşsunlar.

Değer Oluşturma parlamanız gereken yerdir! Artık birisinin kendini nerede gördüğü ve nereye gitmek istediğini ve en büyük zorluklarını bildiğini bildiğinize göre, hedeflerine ulaşmak için net bir yol oluşturmak kolaydır.  Onlara nasıl yardımcı olacağınızı ve onları geri getirmekte olan engellerden kaçınarak onları nasıl hedefleyeceğinize dair beklentinizi gösterin, ancak bunu layman’ın terimlerini kullanarak yapın.  

Sonunda hepiniz kapanmaya hazırsınız. Yardımın karşılığını, yardımınız için ödeyeceğiniz yer burası. İşlemi bu noktaya kadar takip ettiyseniz, yeni bir müşteri kazanma şansınız olur.

Burada iki seçenek var:

 1. Ön Uç Teklifinizi Satın
 2. Çekirdek Teklifinizi Satın

En kolay yol, müşterinizi deneme sürümünüzde satmaktır, başlangıç ​​veya giriş seviyesi tekliflerinizi hizmetlerinizi ‘test etmek’ için. Bu, düşük bir programdır, giriş programına düşük bir engeldir, bu da onlar için büyük bir taahhütte bulunmaksızın neler yapabileceğinizi deneyimlemelerini sağlar.

Ön Uç Teklifinizi satarak çok fazla başarı elde edeceksiniz. Bununla birlikte, olası teklifinizin Ana Teklifinize (birincil, tam fiyatlı hizmet) bağlılığını garanti altına almak için başka bir dönüşüm görüşmesi yapmanız gerekir. Çoğu kondisyon uzmanı yanlışlıkla bir ön uç teklifinde bulunan bir müşterinin otomatik olarak Çekirdek Tekliflerine katılmak isteyeceğini varsayar.

Kapanış karmaşık veya karmaşık olmak zorunda değildir. Basit bir A / B yakın tekniği, başarıya sahip olmanız için gereken tek şey.

Böyle bir şey “Bayan” Jones, bugün tartıştığımız şeyi temel alarak [liste hedefi] size kişisel eğitim programımız olacak. Haftada 2 gün ya da haftada 3 gün başlayabilir ve en iyi sonuçları alan müşterilerimiz bizimle 12 ay çalışmayı taahhüt eder. Bu iki programdan hangisini bugün kullanmaya başlamak istersiniz? ”

Soru ve itirazlar alacaksın. Tamam, derin bir nefes al, sakin ol ve onlara hitap et. Bir müşteriden doğrudan “HAYIR” alamadığınız sürece, anlaşmayı kapatma şansınız var demektir.

Ön Uç Teklifi (FEO) Teslimatı

Daha uzun vadeli bir taahhütte bulunmadan önce Ön Uç Teklifinizden geçmesi gereken bir beklentiniz olursa, etrafta kalma şansını artırmak için birkaç adım atmanız gerekir.

Yerine koymanın en temel adımı, FEO’nun sona ermesinden önce 3-5 gün boyunca planlanmış bir Takip Oturumu Başarı Seansıdır. Bu, ilk Başarı Oturumu sırasında planlanmalıdır. FEO istemcisini bir Çekirdek Teklif (CO) müşterisine dönüştürmek, sorularını ele almak ve teklifinizi onlara sunmak için bu fırsatı yaratmak çok önemlidir.

FEO boyunca, FEO’nun uzunluğuna bağlı olarak, FEO istemcisiyle iletişim kurmak ve kontrol etmek için temas noktalarına bağlı olarak 2-5 olması gerekir.

İleri Teknikler

Yukarıdaki basit işlem, ilk hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak kadar yeterli olacaktır. Daha rahat satış aldığınız için satış araç kutunuza ekleyebilir ve gelişmiş teknikler ve satış becerileri geliştirebilirsiniz.

Ön Sözleşmeler, alternatif kapanışlar, tersine çevirme stratejileri, sorgulama teknikleri ve diğerleri, temel sürecinizi tamamlayacak, yerine koymayacaktır.

Fitness Pro Pazarlama Planı

Herhangi bir etkili plan, iyi bir strateji ve disiplinli bir uygulama gerektirir. Ulaştığınız alanı genişletmek, markanızı oluşturmak ve fitness işinizi konumlandırmak rastgele pazarlama faaliyetleri ile yapılmamaktadır.

Tek kişilik bir gösteri iseniz veya işinizde sizin için çalışan bir eğitmen ekibiniz olmanız fark etmez, pazarlama başarı için zorunludur. İyi haberler var ama! Pazarlama karmaşık veya kafa karıştırıcı olmak zorunda değildir.

Harika pazarlama, işletmenizin genel hedeflerini desteklemek ve iş hedeflerinize ulaşmak için bir strateji ile başlar. Yani, ne büyük bir pazarlama stratejisine girer.

Pazarlama stratejiniz şunları içermelidir:

 • Tanımlanmış Çekirdek Teklif
 • İdeal Müşteri Profili
 • Yerel Pazar Konumlandırma

Bu 3 bileşen pazarlama planınız için temel oluşturur. Sağlam bir temel oluşturmak için zamana yatırım yapmak, işletmeniz için daha uzun vadeli sonuçlar doğuracaktır. Ancak, pazarlamaya başlamak için mükemmel bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız yoktur.

Çekirdek Teklifinizi Tanımlama

Birçok kondisyon uzmanının işlerinde yaptıkları hata, özellikle ışıkları açık tutmak için yeterli gelir sağlamaya çalışırken, çok fazla servis ve program sunuyor. Tüm esnafların bir krikosu ve hiçbirinin efendisi olmak sizi çabucak yakar.

Temel Teklifiniz, işletmenizde en iyi olduğun şey olmalı. İşinizi bu hizmet çevresinde yapacaksınız. Pazarlama faaliyetleriniz için size bir odak noktası ve amaç sağlar.

Bu, işletmenizde yalnızca bir teklifiniz olabileceği anlamına gelmez, ancak işletmenizi büyütmenize ve ölçeklendirmenize izin veren bir birincil teklifinizin olması gerekir. Ek programlar, işinizin büyümesini de destekleyebilir, ancak sizin odak noktanız olmayacaktır.

İşiniz olgunlaştıkça Çekirdek Tekliflerinizi genişletebilir ve işletmeniz için yeni gelir akışları açabilirsiniz. O zamana kadar, sürekli olarak Ana Teklifinizi büyütmeye odaklanın.

İdeal Müşteri Profili

İdeal Müşteriniz, tüm işinizi etrafında oluşturacağınız kişilerin prototipidir. Bu, yalnızca İdeal Müşterinizi kabul edeceğiniz anlamına gelmez, ancak bu İdeal Müşteriyi bulmak ve çekmek için pazarlamanız oluşturulacaktır.

Sadece bir profilde sıfır olması mantıklı görünüyor. İdeal Müşteri Profilinizi bir kişiye odaklayarak, ağrılarını, ihtiyaçlarını, zorluklarını, itirazlarını ve yaşam tarzlarını etkili bir şekilde pazarlayabileceklerini hayal edebileceksiniz.

İdeal İstemci Profiliniz aşağıdakileri kapsar:

 • isim
 • Cinsiyet
 • Yaş
 • Meslek
 • Gelir
 • Medeni hal
 • Aile
 • Hobiler
 • Faiz
 • araba
 • Eğitim
 • Hedefleri
 • Zorluklar
 • Satın Alma Süreci

İdeal Müşterinizin resmini ekleyerek hepsini bir araya getirin. Bu, İdeal Müşterinizin hikayesini anlatmanıza ve bu hikayeyi, onları çekmek için pazarlamanızda kullanmanıza olanak tanır. İşiniz bittiğinde, İdeal Müşterinizi nerede bulacağınızı, hangi pazarlama kanallarını kullanacağınızı ve bunları nasıl pazarlayacağınızı öğreneceksiniz.

Yerel Pazar Konumlandırma

“Bir müşteri neden başka birisinin üzerinden iş tercih etmeli?” Sorusuna cevap verebilme yeteneğiniz, pazarlamanızı oluşturabilir veya bozabilir. Sizi farklı kılan şeyin ne olduğunu ve bu mesajı pazarlama yoluyla nasıl ileteceğinizi bilmeniz gerekir.

Yerel Pazar Konumlandırmanız şunları yapmalıdır:

 1. Hizmetinizi rakipten ayırt edin
 2. Önemli müşteri satın alma kriterlerini ele alın
 3. Anahtar hizmet özelliklerinin ifade edilmesi

Bu, farklılaştırıcıların bir listesi ve güçlü bir konumlandırma ifadesi oluşturarak gerçekleştirilebilir. Farklılaştırıcılarınızı ve konumlandırma ifadenizi hassaslaştırmak ve mükemmelleştirmek için oldukça fazla zaman harcayacaksınız.

Bir araya getirdiğinizde işinizi benzersiz kılacak ve rekabette öne çıkacak olan 3-5 farklılaştırıcı istersiniz. Bu, işinizdeki özelliklerin, avantajların ve istatistiklerin bir listesini beyin fırtınasıyla yapılır.

Listenizi elinize aldıktan sonra, ideal İstemcinizin anahtar satın alma kriterlerinden yararlanarak süzün. Amaç, birlikte kullanıldıklarında İdeal Müşteriniz için en iyi seçimi yapabilecekleri 3-5 katı bir liste elde etmektir. Bunları, İdeal Müşterinize önemini açıkça ileten ifadelere dönüştürün.

Konumlandırma ifadeniz bir sözlü arama kartı gibidir. Kim olduğunu, kiminle yardım ettiğini ve onlara nasıl yardım ettiğini ele alacaktır. Son, etkili sürümünüze ulaşmak için birkaç versiyonda çalışmanız gerekecek.

İşte bir örnek:

“20 lbs veya daha fazlasını kaybetmek isteyen erkekler için Fitness Revolution, SHRED eğitim programımızı kullanarak spor salonunda haftada 2 saatten daha az bir sürede güvenlerini yeniden kazanmalarına, yedek lastikleri kaybetmelerine ve 10 yaş gençlik hissetmelerine yardımcı olan kişisel bir eğitim stüdyosudur.”

Bu açıkça 20 lbs kaybetmek gerekir ama spor salonunda bir zaman harcamak istemeyen meşgul bir adamın ihtiyaçlarını ve endişeleri giderdi. Ayrıca “SHRED nedir?” Ve “bunu nasıl yapıyorsunuz” gibi sohbet olanakları yaratan sorular soruyor.

Bir Pazarlama Planı Oluşturmak

Rastgele pazarlama eylemleri mükemmel sonuç vermez. Ne yazık ki, tam olarak ne kadar fitness uzmanı pazarlama planlarına yaklaşıyor. Burada zamanımız var ve eğer işler biraz yavaşlarsa panik yapıp pazarlama faaliyetlerini hızlandırıyorlarsa birkaç şey yaparlar.

Pazarlamaya daha sistematik ve hesaplanmış bir yaklaşımınız varsa ne olurdu?

Tam olarak bir Pazarlama Yöntemi’nin sizin ve işiniz için yaptığı şey budur. Kurşun üretiminizi yönlendirmek için odaklanmış aktiviteleri incelemenize yardımcı olur. Üçlü A’nın üç A’si Varlıklar, Arsenal ve Eylemdir.

Eylem planınızı belirledikten sonra, bu önemli etkinliklere odaklanabilir ve bunları, yıl boyunca promosyonlarınızı ve temel pazarlama girişimlerinizi düzenlemenize yardımcı olacak bir pazarlama takvimine ekleyebilirsiniz.

Şimdi, bunun hoş bir huni ya da Facebook Advertising hack olmadığını anladım. Bunları uygulamak için bütçe ve becerilere sahipseniz, bunlar pazarlama planınıza dahil edilebilir. Ancak, işinizi büyütmenin tek yolu onlar değil.

Varlıklarınızı Değerlendirin

Varlıklar, işletmenizde mevcut olan kaynaklar, beceriler veya insanlardır. Halihazırda var olan güçlü yönlerinize ve varlığınıza odaklanarak, işleri çok daha erken bir yerden alabiliriz. Varlıklarınızı belirlemek için işletmenizi, ekibinizi ve kendinizi inceleyin.

İşte bazı fikirler:

 • Ağ için benzersiz yetenek
 • Topluluğunuzdaki değerli bir ağ
 • Genel konuşmanın keyfini çıkarın
 • Metin yazarlığı becerileri
 • Pazarlamaya harcanacak para
 • Teknoloji becerileri (web sayfaları oluşturma)
 • Takip eden FB
 • E-posta listesi

Kullanabileceğiniz tüm varlıkların envanterini alın ve sahip olduğunuz ekip üyelerinizi ekleyin. Listenizi aldıktan sonra, pazarlamanızı geliştirmek için kaldıracağınız ilk 5’e öncelik verin.

Senin Arsenal kurmak

Pazarlama cephaneniz, işletmenizde potansiyel müşteri oluşturacağınız yolların çeşitlerini içerir. Arsenal öğeleri, genellikle size referanslar, Facebook pazarlaması ve ağ oluşturma gibi aşina olduğunuz taktiksel pazarlama yöntemleridir.

Varlıklarınız ile cephanelikleriniz arasında bir devamlılık olmalıdır. Örneğin, kamuya açık konuşma becerilerini bir varlık olarak listelemediyseniz, çalışma atölyeleri veya seminerler yayınlamak muhtemelen cephanenizde olmamalıdır.

Cephaneliğinizi tamamlamak için üç pazarlama kanalının her biri için LEAST ONE arsenal maddesini seçmeniz gerekir. Bu bir dahili kanal, çevrimiçi kanal ve çevrimdışı kanal içerir. Çabalarınızı çeşitlendirerek maksimum etki yaratacaksınız ve faaliyetleriniz pazarlama hedeflerinizi destekleyecek kadar yeterli olacaktır.

Birkaç şey üzerinde vasat bir iş yapmaktan çok, birkaç şey yaparak daha iyi hizmet edersiniz. Örneğin, Facebook reklamlarına harcayabileceğiniz yalnızca 50 $ / po değeriniz varsa, muhtemelen bu parayı başka bir kanalda kullanmanız gerekir. Bunun nedeni, reklamlarınızı pazarlama hedeflerinizi desteklemek için yeterli trafik sağlayamayacağınızdır. Artıları 5-10 $ / kurşun). Başka bir şeye odaklanmalı ve daha fazla gelir elde ettikten sonra Facebook reklamlarına yatırım yapmak için paranı kaydetmelisiniz.

İşinizi ölçeklendirmek veya iş yerine iş üzerinde daha çok çalışmaya geçmek istiyorsanız, pazarlamaya daha fazla zaman ve enerji ayırmayı seçebilirsiniz. Bu noktada, pazarlama cephanelik öğelerinizi ölçeklendirirsiniz ve her kanalda sahip olduğunuz öğelerin sayısını artırırsınız.

Aşağıda üç pazarlama kanalı için potansiyel seçeneklerin listesini bulacaksınız.

Online Pazarlama Örnekleri:

 • Sosyal medya pazarlamacılığı
 • Ücretli Facebook Reklamcılığı
 • Eposta pazarlama
 • bloglama
 • Youtube

Çevrimdışı Pazarlama Örnekleri:

 • Doğrudan posta
 • Ortak girişimler
 • Topluluk önünde konuşma
 • Çalıştaylar / Seminerleri

İç Pazarlama Örnekleri:

 • Tavsiye Ödül Programları
 • Bir arkadaşını getir
 • Sevk Yarışmaları
 • İnceleme Siteleri
 • Referans Pazarlama

Her kanalda kullanabileceğiniz seçenekler ve taktikleri sayısızdır, bunu kapsamlı bir liste olarak düşünmeyin.

Eylem Planınız

Şimdi, işinize öncülük edecek günlük, haftalık ve aylık eylemler gerçekleştirmeye ve oluşturmaya ihtiyacınız var. Bu, odak noktasını (potansiyel müşteriler, yeni müşteriler, gelir vb.) Alışkanlıklara ve eylemlere (ağınızı çağırmak, kamuya açık konuşma yapmak, sosyal medyaya göndermek) aktarmaktır. Pazarlamada kontrol edemediğiniz çok şey var, bu yüzden kontrol edebileceğiniz şeylere odaklanmak ve size başarı için en iyi şansı vermek istiyoruz.

Pazarlama stratejinizde harika bir eylem planı var. İdeal müşterinize hitap edeceğini düşündüğünüz eylemlere odaklanmalı ve pazarlama çabalarınızı, bu insanları pazarlamadan alabileceğiniz yerlere odaklanmalısınız.

Son zamanlarda, yaşlı yetişkinlerle (70 yaş üzerinde çalışan) çalışan bir koçluk istemcisi, bir koçluk görüşmesinde Facebook reklamları hakkında bilgi aldı. Bazı kazmalardan sonra, İdeal Müşterisinin Facebook’u aktif olarak kullandığını ya da Facebook’tan bir şeyler aldığını kanıtlayamadı. Geri dönüp pazarını araştırmak için o etkinliğin uygun olup olmadığını araştırması gerekiyordu. Popüler bir taktiğe atlamak yerine, aynı pazarlama parasını, bu kişilerin yaşadığı mahallelere ve topluluklara doğrudan posta göndermek için nasıl harcayabileceğini tartıştık.

Doğru mesajı yanlış yerde pazarlamak, kötü sonuçlara yol açacaktır!

Aşağıda bir fitness profesyoneli için örnek bir eylem planı yer almaktadır.

Günlük

 • 1 tavsiye isteyin
 • Sosyal medyaya 3 kez yayınla

Haftalık

 • Haftalık e-posta bülteni gönder
 • Blog / YouTube’da yeni bir video yayınlayın
 • 5 yeni Ortak Girişim Ortaklarına ulaşın

Aylık

 • Bir seminer düzenleyin
 • 2 müşteri referansı topla

Pazarlama eylem planınız benzersiz olacak ve mevcut zamana, büyümeye, büyüklüğe ve iş türüne vb. Bağlı olarak değişecektir. Başkalarının yaptıklarına uymaya çalışmayın, aksine başarılı alışkanlıkları model edin, ilkeleri izleyin ve kendi planınızı oluşturun. !

Pazarlama Takviminizi Yaratmak

Eylem planınız değerli içeriği paylaşmak, uzman statünüzü toplumda oluşturmak ve potansiyel müşterileri yakalamak için fırsatlar yaratmak üzerine olacaktır. Her şeyin bir amacı var ve bu amacın, birisinin bir adım önde olmasını, işiniz için bir lider ya da potansiyel müşteri haline getirmektir.

Sosyal medya gönderileri, mesajlarınızı okuyan / izleyen kişi için net çağrılara ve sonraki adımlara sahip olmalıdır. Haber bülteni, her ay birisini Ön Uç Teklifinize yönlendirmek veya bir sonraki adımı yanınızda götürmek için en az bir teklife sahip olmalıdır. Ortak girişim çağrılarınız sizi teşvik etmeleri için fırsatlar yaratmak ve belki de seminerlerinizi kurmanıza yardımcı olmaktır. Haber bülteninizde, sosyal medyada paylaşmak için referanslar toplarsınız ve müşterilere mükemmel sonuçlar aldığınızı kanıtlarsınız.

Pazarlamada rastgele aktivitelerle zaman harcamayın!

Üçlü A Eylem ürünleriniz, pazarlama takviminize girerek çeyrek ve yıl boyunca bunları takip edebilirsiniz. Ayrıca, yıllık promosyonlarınızı ve işinize daha fazla potansiyel müşteri yönlendirecek büyük etkinlikleri planlamak isteyeceksiniz. Örneğin, üç ayda bir veya aylık bir semineri haritalamak, her yıl iki yıllık tavsiye yarışması ve her yıl üç dönüşüm zorluğu, pazarlamanızı arttırmak için fırsatlar yaratır. Bu promosyonların her biri için pazarlama ayarlamış olacaksınız ve Triple A eylemleriniz de bu promosyonları desteklemelidir.

Spor Salonu Performans Ölçümü

Müşterinin performansını izlemenin iyi bir şansı var, değil mi? Düzenli değerlendirmeler yapar, insülin, vücut yağ testi vb. Yaparsınız. Neden işinizi yürütmek için zaman pazarlaması yapar ve enerji harcarsınız, ancak performansınızı izlemezsiniz?

Kimse sana nasıl yapılacağını öğretmedi ya da değeri görmüyorsun. Bunlar gerçekten anlamlı olan tek iki cevap. Bunu bugün değiştirmek ve işiniz için neden ve neden önemli olduğunu size göstermek istiyorum.

Bu makalenin başında tartıştığımız video oyunu düzeylerini referans olarak hatırlıyor musunuz? Performansınızı izlemekten bahsederken çok alakalı. Öncelikle, pazarlama veya iş performansınızla ilgili son küçük ayrıntıları bilmeniz gerekmez. Ancak, veri büyüdükçe veri daha önemli hale gelir ve yapmanız gereken kararlar bu verilere sahip olmanızı gerektirir.

Performansı takip etmemizin tek nedeni, ne yaptığımızı görmek. Müşterileriniz haftada 3 saat çalışıp beslenmeye odaklanmışlarsa, sadece ilerleme kaydetmediklerini öğrenmek için gerçekten sinir bozucu olmaz mıydı? Şimdi, müşterinin kilolarını, vücut yağlarını kontrol etmediğini veya bir yılı aşkın bir süredir performans geliştirmelerine bakmadığını hayal edin. Sadece takılı kalıyorlar, hayal kırıklığına uğruyorlar ve bir şeyleri değiştiriyorlardı ama ne olup bittiğini bilmiyorlardı.

Bu, iş sahiplerinin çoğunun işlerini yürütmek için yaptıkları şeydir! Kör şeyler yapmak, meşgul olmak, ama ne yaptıklarının gerçekten önemli olup olmadığını ya da onun için çalışıp çalışmadığını asla bilemezsiniz.

Başlamak için yalnızca birkaç önemli metriği ölçmeniz gerekir. Özellikle izlemekte olduklarını ve etkili bir şekilde izleyebilecek araçlara sahip olduklarını biliyorsanız, izlenmesi çok kolaydır ve fazla zaman almazlar.

Şu anda herhangi bir şey izlemiyorsanız, aşağıdakilerle başlayın:

 • Yeni Talepler
 • Yeni Ön Uç Teklifleri
 • Yeni Çekirdek Teklifler
 • Kayıp Müşteriler
 • Toplam Müşteriler
 • Brüt gelir
 • giderler
 • Autopay Geliri (EFT ödemelerinden elde edilen gelir tutarı)

İlk dört metrik, 4 Satış ve Pazarlama Kolonuz olarak adlandırdığımız şeydir. Size her hafta pazarladığınız yerle ilgili bir kontrol noktası verir ve hedeflerinizi vurmak için hızdaysanız. Toplam müşteri, büyümeyi değerlendirebilmeniz için her zaman bilmeniz gereken hoş bir sayıdır.

Her hafta düşük mü? Muhtemelen Yeni Çekirdek Teklifinizi veya gelir hedeflerinizi vurmayacaksınız. Çok fazla müşteri kaybettiniz mi? Saklamaya odaklanmanız gerekiyor.

Son üç metrik, izlemeniz gereken aylık finansal metriklerdir ve böylece işinizin mali sağlığının nabzını tutan bir parmağınız olur. Bunların tümü, işletmeniz için Temel Performans Göstergelerinizi (KPI) belirlemek için kullanılabilir.

Bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olduğunuzda ve sürekli olarak 4 Sütun ve Aylık Finansal metriklerinizi ölçüp incelediyseniz, pazarlama performansınızı ölçmeye başlayabilirsiniz.

Bu, işlerin biraz daha ilerlemiş olduğu yer. İşletmenizdeki tüm potansiyel müşterileri, potansiyel müşteri kanallarını ve dönüşüm ölçümlerini takip etmek istiyorsunuz. Koçluk müşterilerimize liderlik / takip takibi de dahil olmak üzere tüm bunları yapabilmelerini sağlayan bir Kurşun İzleyici ile sağlıyoruz.

Daha yeni başlıyorsanız, tüm potansiyel müşterileri, potansiyel müşteriyle ilgili önemli bilgileri ve satış kanalınızda nereye gittiklerini izlemek için bir e-tablo veya yönteme sahip olmanız gerekir. Diğer bir anahtar parça ise, potansiyel pazarlama faaliyetlerinden hangisinin potansiyel müşterilere ulaştığını bilmeniz için potansiyel müşteri kanalını takip etmektir.

Bu, boru hattınızdaki delikler ve ayrıca pazarlama ve satış süreçlerinizi optimize edebilmeniz için kanal performansını pazarlayacaktır. Tahmin edeceğiniz bu veriler olmadan ve hiçbirimiz işimizi büyütme konusunda hiçbir zaman tahmin etmemiz gereken zamana veya enerjiye sahip değiliz.

Bir sonraki metrik seviyeniz şunları içerecektir:

 • Temel Teklif Dönüşüm Oranı
 • Tutma Oranı
 • Temel Teklif Büyüme Oranı
 • Faaliyet kar marjı
 • Gider Oranına Otomatik Ödeme
 • Kurşun Kanal Performansı

Bir işletme sahibi olarak işletmenizi bu metrikler üzerinden çalıştırabileceksiniz. Bu metrikleri aylık olarak değerlendirirseniz ve bunlara yönelik hedefler belirlerseniz eğilimleri fark etmeye başlarsınız ve işinizde düzeltmek için bir sorun olup olmadığını size bildirir. Bu, işletmenizde takip etmeniz gereken kapsamlı bir liste listesi değildir. Buradan büyüdükçe, işletmenizdeki departmanlar daha bağımsız bir metrik grubundan sorumlu olacak ve ekibinizdeki bireyler metriklerden sorumlu olacak. Günün sonunda, her şey iş için daha büyük plana bağlanmalı ve hedeflerinizi desteklemelidir.

Hedef Belirleme ve Hedef Başlarken

Metrikleriniz varsa iyi hedefler belirleyebilirsiniz! İş koçları olarak, Fitness Devrimi’nde, müşterilerimizin büyük hedefleri belirleyebilmelerini ve aşabilmelerini istiyoruz. Bir araya getirdiğiniz plana ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olma becerisine güvenmeniz gerekir.

Sadece başlangıç ​​hedefleriniz oldukça basittir. Muhtemelen gelir veya büyüme odaklı kısa vadeli, aylık veya belki de üç aylık hedeflerdir. Büyüdükçe işler biraz daha zorlaşır ve işiniz farklı aşamalara taşınır.

Doğru planlama ve hedef belirleme döngüleri sayesinde bir yılda çok şey yapabilirsiniz. İşletmenizde hem yıllık hem de üç aylık hedefler belirlemelisiniz. İlk çeyrekte hedefler daha önemlidir, çünkü büyük yıllık hedefler belirlemek için deneyiminiz veya bilginiz yoktur. Bir işletme sahibi olarak ilerledikçe, yıllık hedefleriniz daha açık hale gelir ve üç aylık hedefler, daha büyük, şirket çapında şirket hedeflerinizi gerçekleştirmek için dönüm noktaları olarak kullanılır.

Yıllık Hedefler

Sonunda, işletmeniz için bir planlama döngüsüne sahip olacaksınız (daha sonra bunun üzerine), ancak o zamana kadar, her yıl işletmeniz için bazı hedefler ve hedefler oluşturmanız gerekir.

Çoğu işletme için tatlı nokta 2-4 yıllık hedefler ve en azından aşağıdakiler için açık bir hedef kümesidir:

 • Yeni Çekirdek Teklif Müşterileri
 • Tutma Oranı
 • Faaliyet kar marjı
 • Brüt gelir

Tüm 4 Satış ve Pazarlama Sütunu’nuz için hedefler belirlemek ve mükemmel bir dünyada, tam olarak ne yaptığınızı görmek harika olurdu. Ancak, yukarıda listelenen metrikler işletmeniz için en önemli faktörlerdir. Bunlara odaklanarak tüm diğerlerini iyi sonuçlar üretmeniz gerekir.

Yılın hedefleri, uzun vadeli başarı için oluşturulmanız veya metrik hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmanız için yapılması gereken, işletmenizde yapılması gereken en önemli projeler veya inisiyatifler olmalıdır.

Örneğin, yeni bir müşteri katılım sürecini yerinde tutmak, retansiyonunuzu iyileştirmeniz gerektiğinde önemli bir girişim olabilir.

Üç Aylık Hedefler

Yıllık hedefler size denemek ve vurmak için büyük bir hedef verir, ancak çoğu işletme sahibini motive etmek için genellikle çok büyük ve çok uzaklardır. Bu yüzden önümüzdeki 90 gün için biraz zum yapmalı ve net hedefler belirlemelisiniz.

Bu 90 günlük döngü, anlamlı bir şeyi başarmak için yeterince uzun olan, ama motivasyonu yitirmediğiniz veya sıkıldığınızdan çok uzak olmayan bir yer. Her yıl yaptığınız gibi çeyreğin hedeflerini belirlemek için aynı metrik grubunu kullanırsınız.

Üç Aylık Kayalar

Hedeflerinizden başka hangi projeleri tamamlamanız gerekiyorsa, kilometre taşlarını vurmak veya tüm yıllık hedeflerinizi gerçekleştirdiğinizden emin olmak için alıştırma yapmak zorunda mısınız? Bunlar senin Rocks’ın olacak.

Rocks’nız önümüzdeki 90 günde tamamlamaya odaklanacağınız yıllık hedeflerinizden biri veya yıllık hedeflerinizi gerçekleştirmek için sizi kurtaracak bir proje olabilir.

Örneğin, “Tüm Çekirdek Süreçler geliştirilmiş ve belgelendirilmiş” bir yıllık hedefiniz varsa, “Pazarlama Sürecimizi Geliştirin ve Belge Edin” için üç aylık bir Rock’a sahip olabilirsiniz.

Bu Rocks, çeyrek boyunca en önemli önceliğiniz ve işletme sahibi olarak üzerinde çalışmanız gereken en önemli şey olacaktır. İşletmenizin ilk aşamalarında bunlar doğrudan metrik hedeflerinize bağlı olacak ve satış ve pazarlama büyümesi etrafında dönecektir. İşiniz olgunlaştıkça, sistemler geliştirmek ve işinizi daha verimli hale getiren süreçleri uygulamak için çalışırsınız.

Takımınızı Oluşturma

Bir işletme sahibi olarak karşılaşacağınız en büyük zorluklardan biri, nasıl, ne zaman ve kimin işe alınacağını öğrenmektir. Bir noktada işletmenizin iyi çalışması için tamamlanması gereken tüm görevlere yetişemeyeceksin. Başarınız ve büyümeniz artık bir zaman yönetimi problemi yarattı.

Birçok fitness işyeri sahibi çaresizlikten işe yarar. Yanarlar, streslenirler ve tabaklarını terk edebilecekleri her şeyi yapabilecekleri ilk kişiyi getirirler. “Yavaş kirala, hızlı ateş et” kuralını ihlal ediyorsun.

İlk takım üyenizi işe almadan önce işinize bir göz atın ve zamanınızın iyi bir parçasını (sadece yapmak istemediğiniz bir şey değil) bir başkasının daha iyi olduğunu söyleyen bazı şeyleri dışarıdan temin edip edemeyeceğinizi öğrenin. yapabilecekler. Örneğin, defter tutma işleminizin dış kaynak kullanımı, mali kaynaklarınızın üstünde kalmanız ve haftada bir kaç iş yükünü boşaltmanız için harika bir yoldur. Bunu da nispeten ucuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Önce pazarlama ve satış pozisyonları için kiralama yapmaya çalışmaktan kaçının! Bunlar yüksek yatırım getirisi, gelir getirici faaliyetlerdir. Yüksek tazminatlı pozisyonlardan bahsetmiyorum, en azından iyi adaylar istiyorsan ve bulması daha zor. Bu kuralın istisnası, bir pazarlama kanalı olarak kullanıyorsanız, Facebook Reklamınızı yönetmek için bir şirket bulmaktır.

İlk kiralama olarak en iyi bahsiniz iyi bir idari asistan bulmaktır. Çok sayıda nitelikli aday var ve onları nispeten ucuza kiralayabilirsiniz. Bir yönetici için gerekli olan görevler, hemen hemen her zaman yapılabilir, böylece çalışma saatleri esnek olabilir.

İlk kiralamanızı yapmadan önce yerine getirmeniz gereken birkaç önemli adım var. Biliyorum bunun biraz üstünde olduğunu biliyorum, ancak bunu yapmak sizin için gelecekte çok fazla hayal kırıklığı yaratmayacaktır.

Pozisyonunuzu Tanımlama

Bir ekip üyesi için İdeal Müşteri profilinizi düşünün. Bu konumun neyin sorumlu olacağını ve nasıl değerlendirileceğini açıkça belirlemeden önce işe alırsanız, onlara bir grup rastgele şeyler kazandığınız için iyi bir şansınız olur. Onları hayal kırıklığına uğratmanın ve onları bırakmanın iyi bir yolu.

Konum açıklamanız şunları içermelidir:

 • Görev Ünvanı
 • Bölüm / Danışman
 • Temel Sorumluluklar
 • Metrik
 • Özel Görevler ve Sorumluluklar
 • Gereksinimler

Bu, size ve yeni ekibin üyelerine yaptıkları işlere, nerede iş yaptıkları ve nasıl değerlendirileceğine dair netlik sağlar. Bu adımı atlamak veya yolunuzu kısaltmak için uğraşmak neredeyse her zaman iş sahibi için kötü sonuç veriyor.

Görev tanımındaki Temel Sorumluluklar, bireyin veya pozisyonun tamamlanmasından sorumlu olduğu 2-5 birincil sorumluluklardır. İşinizin% 80’ini işinizin% 80’ini oluştururlar.

Her konum ayrıca, performansı ölçmek için kullanılan metrikleri de içermelidir. Bu, pozisyona bağlı olarak bir müşteri memnuniyeti derecesi, yanıt süresi veya hatta kalıcılık ölçümü olabilir.

İşe Alım Süreci

Görüşmeye ve pozisyonu doldurmaya başlamadan önce işe alım sürecinizi tanımlamanız gerekir. Başlamadan önce bunu yapmak, işlemlerde gezinirken çabalarınızı gerçek işe alma konusuna odaklamanıza olanak tanır. Bu size bir dizi yönerge ve kararları daha kolay hale getirecek bir yapı sunar.

Başarılı bir işe alım süreci şunları içerir:

 • Pozisyon Açıklaması
 • Tazminat için bütçe
 • Pozisyon için işe alım
 • Röportaj süreci
 • Onboarding ve eğitim

Başlamadan önce bu öğeleri tanımlamak, işe alımınızda sorular ve durumlar ortaya çıktığında ‘bunu anlamaya’ veya ‘düşünmeye’ gerek kalmaz. İşe alınmadan önce birkaç saatlik hazırlık, gelecekte size çok fazla başağrısı, hayal kırıklığı ve kötü çalışanlar sağlayacaktır.

Organizasyon şeması

İlk kiralamanızdan ya da ikiden sonra bir Organizasyon Şeması oluşturma zamanı. Bu, ekibiniz küçük olduğunda yapmaktan daha kolaydır ve nerede yerleştirileceğini belirlemek için 5 kişilik bir ekibiniz olduğunda yapmaktan daha gereksiz bir adım gibi görünür.

Org çizelgeleri net bir iletişim hattı sağlar ve ekibinizin organizasyondaki sorumluluklarını anlamalarına yardımcı olur.

Takip etmeniz gereken bir Org Grafiği için birkaç kural vardır:

 • Koltuk başına 1 kişiden fazla olamaz
 • Bir kişi 1’den fazla koltuğa sahip olabilir
 • Koltuk sayısı ile deli olmayın
 • Yatay yapmayın

Org Grafiğiniz ve konum açıklamalarınız hizalanmalıdır. Bu kaynağın iş delegasyonuna ve uygulama sistemlerine uygun hale geldiğinde, organizasyon yapısının gelişmiş iletişimi ve anlayışı nedeniyle çok daha kolay hale gelir.

Sistemler, Otomasyon, Delegasyon

Spor Salonları insanlar merkezlidir ve onları insanlara göre optimize etmek için süreçleri kullanır.  İşletmeniz muhtemelen kontrol listelerini ve tam otomatik sistemleri devre dışı bırakmayacaktır. İşinizi yürütmek için insanlara ihtiyaç duyuyorsunuz ve işinizi yürütmeniz için doğru kişileri bulmanız konusunda özenle işe alın. Bu, işinizi sistemleştirip otomatik hale getirecek kadar seksi olmasa da, çoğunlukla biraz daha fazla iş gerektirdiği için ödüller harika olabilir.

Sistemler, otomasyon ve temsilciler, işinizdeki kişilerin performansını optimize etmek için kullanabileceğiniz araçlardır. Amaç, işlerini daha kolay ve daha verimli hale getirmektir; böylece en çok neyin üzerinde daha fazla zaman harcayabilirler.

Küçük bir ekibiniz olduğunda veya kendi zamanınızı optimize etmeniz gerektiğinde devreye sokulacak kilit sistemlerden birkaçı:

 • Potansiyel müşteriler ve potansiyel müşteriler için takip sistemleri
 • Yaşam süresi değerini artırmak için istemci tutma sistemleri
 • Tutarlı sonuçlar veren eğitim sistemleri
 • Çalışan El Kitabı, ekip üyeleri için kaynak olarak hareket etmek
 • Nakit yönetim sistemi
 • Yıllık Planlama sistemi / döngüsü

Sistemler belirli bir sonuç vermek için yaratılmıştır. İnsanları işlerinde desteklemek için yaratıldılar. Delegasyon, doğru pozisyona teslim edilmek üzere bir görev almak için kullanılmalıdır, sadece bunu yapmaktan hoşlanmadığınız için tabağınızdan bir şey almak için değil. Buna, işletme sahibi olarak ödeme derecenizin altında olan görevleri içerir.

Otomasyon son derece yararlı olabilir, fakat aynı zamanda kurulum için en zor olanıdır. Örneğin, otomatik pazarlama kampanyaları, istediğiniz sonucu üretmek için çok sayıda izleme ve optimizasyon gerektirir. Otomasyon, zaman alan ve enerji gerektiren bir işlemdeki bir adımı kaldırabileceğiniz zaman en iyi şekilde kullanılır. Örneğin, çekleri yazmaktan kaçınmak için faturalarınızı otomatik olarak ödeyebilir veya her seferinde göndermeyi hatırlamak zorunda kalmamak için otomatik olarak birisine bilgi gönderebilirsiniz.

İşinize güç katmak için sistemlere ve delegasyona güvenin ve en iyi şansınızı elde etmek için doğru kişileri işe almaya odaklanın.

Toplantı Döngüsünüz

“Toplantılar berbat!” Bunu düşünüyorsanız, sorun yok…

Haklısın, çoğu toplantı berbat. Ancak bu, çoğu toplantının kötü çalışması ve hiçbir amacı olmaması. İşletmenizdeki doğru toplantı döngüsü iletişimi geliştirebilir ve hedeflerinize öncekinden daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir.

İşinizde çalışanlarınız olana kadar düzenli toplantılara fazla zaman ayırmanız gerekmeyecektir. Stratejik planlama için işinizde erken zamanda inşa etmek isteyeceksiniz.

Stratejik planlama toplantıları şunları içerir:

 • Yıllık İş Gözden Geçirme
 • Üç Aylık İş Gözden Geçirme

Bu iki toplantı, önceki yıl / çeyreği gözden geçirmenize, işinizin mevcut durumunu değerlendirmenize ve bir sonraki adımlarınızı planlamanıza yardımcı olacak düzenli bir döngüde gerçekleştirilir. Bir işletme sahibi olarak, zamanınızı yaratmanız ve geleceği planlamanız için işinizin dışına çıkmak için enerjiyi ayırmanız gerekir.

Toplantılarınızın geri kalanı hedeflerinizi ve iş hedeflerinizi desteklemelidir. İşletme sahibine işin nabzını alma ve ortaya çıkabilecek sorunları ele alma şansı veriyorlar.

Düzenli toplantı döngüsünüz şöyle olmalıdır:

 • Haftalık Seviye 10 Takım Toplantısı
 • Haftalık Bölüm 10. Seviye Toplantılar
 • Haftalık Bireysel Huddles

Haftalık Seviye 10 Takım Toplantısı ve Huddles’ı sadece bir süreliğine kullanmanız için iyi bir şans var. Bölümleri çalıştıran birden fazla yönetici ile olgun bir iş, Haftalık Bölüm Düzey 10 toplantıları gerektirir.

Haftalık bir takım toplantısı ile başlayacağınız konusunda şüpheniz varsa.

İşte başarılı bir toplantının anahtarları:

 • Saati, günü ve yeri ayarla
 • Açık gündem
 • Hazırlanan katılımcılar
 • Her katılımcının bir amacı var
 • Anahtar roller tanımlandı

Huddles, yöneticilerin doğrudan raporlarını iletmeleri ve yardımcı olmaları için bir temas noktası görevi görür. Doğrudan raporunuzun metriklerini, haftadaki önceliklerini incelemek ve soruları veya sorunları tartışmak için haftada 15-25 dakika ayırmak, hafta boyunca size çok fazla sinir bozucu görüşme kazandıracaktır. Bu süreye sürekli olarak yatırım yapmak, ekip üyelerinizin performanslarını hızlı bir şekilde artırmasına ve işiniz için daha iyi sonuçlar üretmesine yardımcı olacaktır.

Yönetici-Lidere Gelişmek

İşinizde başka insanlarla sonuç almak zor bir geçiştir. Çoğu Spor Salonu sahibi yönetim tecrübesine sahip değildir ve kesinlikle sertifikalarınızda yer almamıştır.

Muhtemelen bu noktada işinizde bir yapımcı oldunuz. Kendi işinde çalıştığınızı ve şimdi bir işletme sahibi olmanın artık bir adım atmaya hazır olduğunu söylemek doğru mu?

İlk önce yutmak biraz zor olabilir ve muhtemelen bunu inkar etmek isteyeceksiniz. Ancak, işinizin o günlerde birkaç saatten fazla (o zaman yeni gelir elde etmeyi de içerir) olmadan çalışabildiğini söyleyemezseniz, bir işiniz var demektir.

Serbest meslek sahibi olmakta yanlış bir şey yok. Hemen hemen her Spor Salonu sahibi bir işletme sahibi / girişimci olmak için bu süreçten geçmelidir.

Bu adımı atmak, halihazırda konuştuğumuz çok fazla bileşene sahip olmanızı ve büyük bir yönetici lideri olmak için gereken becerileri geliştirmeye çalışıyor olmanızı gerektirir.

Odağınız artık ekibinizi ve işinizdeki insanları geliştirmeye kayıyor, böylece harika sonuçlar elde ediyorlar. Sistemleri optimize eder ve işi kolaylaştırmak için süreçleri iyileştirirsiniz.

Bu seviyede zamanınız her zamankinden daha değerlidir, bu yüzden ‘evet’ demekten daha fazla ‘hayır’ demeyi öğrenmelisiniz. Önemli olanı filtrelemek ve önceliklerinizi bilmek kritik hale geliyor. Artık işinizi işinizde en iyi olduğunuz şeylere odaklıyorsunuz.

Bunu birkaç haftada, hatta bir yılda yönetebilmenizi söyleyeceğim, bir zahmete yol açacaktır. Gelişiminizi hızlandırmaya çalışmak, başarısızlık riski taşıyor ve bu seviyeye geldiğinizde bahisler oldukça yüksek.

Vizyonunuz ve işinizin kültürü bu aşamada çok daha önemli hale gelecektir. Şirketiniz için Uzun Vadeli Vizyon, fırsatlarımızı filtrelemek için karar verme ve yol gösterici bir rehber olarak hizmet edecektir. İşinizdeki kültür yaşamaya başlayacak ve doğru insanları işe alarak, Temel Değerlerinizi yaşayarak ve işinizdeki insanları besleyerek bunu sürdürme sorumluluğunuz var.

Bir Fitness Girişimciliğine Evrilmek

Bu, Spor Salonunun kutsal sahibi gibidir. Siz olmadan gelişebilen bir iş kurmak.

Yine, bu aşamada başarılı olmak için yetenek setlerinizi dengelemelisiniz. İşletmenizdeki yöneticileri yönetebilmeniz ve yönetebilmeniz için vizyonunuzu destekleyen kararlar verebilmeniz gerekir. Sorunların her zaman size ulaşmasını sağlamak için gerekli olan sürece ihtiyacınız var.

İşinizde aldığınız pozisyon, müdürden daha akıl hocalığıdır. Artık daha büyük fırsatlara bakabilir ve şirketiniz için vizyoner olarak daha fazla zaman harcayabilirsiniz.

“Sürecin tadını çıkarın”

Muhtemelen fitness hedeflerine ulaşmak için çalışırken bir ya da iki müşteriye söylediniz. Aynı mesaj işletme mülkiyeti için de geçerlidir. Bu bir süreç. Adımları atlamaya veya sistemi aldatmaya çalışırken inanılmaz derecede savunmasız kalıyor.

Bütün bu yazıyı okuduysanız biraz bunalmış olabilirsiniz. Tamam, tek seferde bunu yapmak zorunda olmadığınızı bilin. Makaleye geri dönün ve eksik olduğunuzu hissettiğiniz ilk konuyu bulun ve üzerinde çalışmaya başlayın. Bunu işinizde ihtiyaç duyacağınız sıraya göre yazmayı denedim.

Bazen sırayla işler almanın ve işiniz için en önemli önceliğin ne olduğunu anlamaya biraz yardıma ihtiyacınız var…

Ya da belki de öğrenme eğrisini kısaltmak ve bu şeyleri daha kolay uygulamak için bilgi ve araçlara erişim sağlamak istersiniz.

Bu durumda, aşağıdaki formu doldurun ve nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek için ücretsiz görüşmenizi ekibimizin bir üyesiyle ayarlayın.

BESLENME PROGRAMI